خانه » طراحی استراتژی ویدیو » طراحی کمپین تبلیغات ویدیویی

طراحی کمپین تبلیغات ویدیویی

آیا می‌خواهید یک کمپین ویدیو موفق داشته باشید؟ مراحل زیر را دنبال کنید.

امروز دیگر همه می‌دانند ویدیو برای درگیر کردن مخاطبی که خسته از تبلیغات سنتی و یا ناخواسته است یک انتخاب عالی است. اما هر ویدیویی الزاماً موفقیت به همراه ندارد.

برای اینکه کمپین ویدیویی شما موفقیت آمیز باشد، باید برای تولید آنچه مخاطبِ هدفِ شما علاقه‌مند به دیدن آن است زمان و پول اختصاص دهید. سپس برای اینکه رسانه مناسب و مسیر توزیع صحیح را انتخاب کنید باید بدانید مشتری چگونه تصمیم می‌گیرد و به پیام شما چگونه پاسخ می‌دهد، از چه چیزی خوشش می‌آید و از آن لذت می‌برد.
مسیرهای رسیدن به شکست! فراوان است. در واقع در هر مرحله‌ای- خلق ایده، تولید، توزیع، هدف‌گذاری- اشتباه تحلیلی یا تکنیکی می‌تواند زمان و سرمایه شما را به هدر دهد. خیلی خیلی ضروری است که شما کمپینتان را به صورت یک کل واحد ببینید و یک استراتژی یکپارچه برای آن ترتیب دهید

گام‌های ضروری برای طراحی موفقیت‌آمیز یک کمپین بازاریابی

ما همواره پیش از راه‌اندازی یک کمپین ویدیو اهداف کلان شرکت شما را بازبینی و تحلیل می‌کنیم، همچنین درباره مشتریان بالفعل و بالقوه شما به‌دقت مطالعه و تحقیق می‌کنیم. این اقدامات پیش از شروع هر کمپینی ضروری است.

۱-مخاطب هدف شما کیست؟

بیشتر وقت‌ها و در بسیاری کسب‌وکارها پاسخ این سؤال ساده و روشن به نظر می‌آید، اما همواره یک‌قدم پس گذاشتن و پرسیدن این سؤال که شما واقعاً چقدر مخاطب هدف خود را می‌شناسید؟ ارزشمند است. این تکنیک که مخاطبان خودتان را دسته‌بندی کنید به‌ویژه بر اساس ویژگی‌های شخصیتی همواره راهگشاست. افراد به دلایل مختلف زمان خود را صرف دیدن محتوای شما می‌کنند و حتی برداشت‌های متفاوتی از آن دارند.

۲- چگونه و در چه زمانی باید با مخاطب هدف ارتباط برقرار کنید؟

در روش کارمان، تلاش می‌کنیم ویژگی‌های روان‌شناختی و شخصیتی مخاطب شما شناسایی کنیم اینکه جمع مخاطبان به چه زیرگروه‌هایی قابل تقسیم است و قواعد رفتاری و معیارهای تصمیم‌گیری هریک کدام است. بر اساس این یافته‌ها برای هر گروه شخصیتی یک رویکرد هدفمند اتخاذ می‌کنیم و آن‌ها در مسیر اقدام مدنظر شما همراهی می‌کنیم.

۳-از کجا مطمئن شویم مخاطب هدف محتوای شما را دیده است؟

همان‌طور که اشاره شد تولید ویدیو درجه یک بی‌آنکه مخاطب آن را ببیند اصلاً خوب نیست. توزیع یک بخش بسیار مهم از فرایند ماست و نیاز است فکر و استراتژی پشت آن باشد. برنامه‌ریزی یک پلن منظم و انتشار در مسیر درست یک ضرورت انکارناپذیر است. ما تلاش می‌کنیم بهترین مسیر انتشار متناسب با محتوای شما را شناسایی کنیم. همچنین با ادبیات تبلیغ نویسی احتمال جلب نظر مخاطب و باز کردن ویدیو شما را افزایش دهیم. همان‌طور که میدانید بهینه‌سازی محتوا در موتورهای جستجو خود یک دانش تکنیکال و تخصصی است.

۴- چگونه مخاطب هدف را به سمت قیف فروش هدایت کنیم ؟

یک کمپین ویدیویی موفق صرفاً با هدف دیده شدن حداکثری طراحی نمی‌شود. به اصطلاح فنی نباید صرفاً قسمت بالای قیف فروش را هدف قرار داد. هدف نهایی در هر کمپین ویدیویی تبدیل مخاطب به مشتری است. بنابراین کمپین ویدیویی شما باید متناسب با مراحل فروش –اطلاع رسانی، جلب توجه، اتخاذ تصمیم- طراحی شود. به‌عبارت‌دیگر باید علاوه بر مشتری بالفعل، به بازار بزرگ‌تری فکر کرد و بر روی مخاطبان بالقوه نیز حساب باز کرد.