خانه » طراحی استراتژی ویدیو » استراتژی بازاریابی ویدیو

استراتژی بازاریابی ویدیو

این واقعیت تجربه‌شده را در نظر بگیرید: هرچه در استراتژی بازاریابی ویدیویی هزینه کنید، بازدهی به‌مراتب بیشتر خواهد بود!

ورود به دنیای تولید ویدیو اقدامی جسورانه و تصمیمی آینده‌نگرانه است که می‌تواند توجه مخاطب مورد نظر شما را بیش از سایر روش‌های سنتی تبلیغات جلب کند؛ شما را بیش از گذشته در معرض دید قرار دهد؛ و به‌ویژه در فضای آنلاین رتبه شما را در نتایج جستجو بهبود بخشد.

بااین‌حال رسیدن به این اهداف چندان ساده نیست و به‌جز تصمیم و تخصیص بودجه شما به طراحی استراتژی بازاریابی ویدیویی نیازمند هستید. چه این اولین ورود شما برای طراحی ویدیو مارکتینگ باشد یا شما خود در این زمینه پیشگام و صاحب تجربه باشید می‌توانید با طراحی دقیق و تجمیع استراتژی‌های بازاریابی، پیشاپیش از موفقیت کمپین ویدیویی خود اطمینان حاصل کنید. به زبان ساده شما باید بدانید از میان جمعیت کدام‌یک مشتری شماست، از او می‌خواهید چه عملی را انجام دهد و چگونه باید میزان موفقیت خود را ارزیابی کنید. اگر این سه حاصل شود می‌توانید مطمئن باشید محتوای ویدیویی شما با اهداف کلان شما هماهنگ است.

چهارچوب پیشنهادی ما برای طراحی استراتژی بازاریابی ویدیویی:

به‌طور مسلم جزئیات مراحل و فرایندی که کارشناسان ما برای طراحی استراتژی طی می‌کنند پیچیده و گسترده‌تر از نوشته پیش روی شماست [از شما دعوت می‌کنیم برای اطلاع از جزئیات بیشتر در سایت ما عضو شوید] اما اینجا یک نگاه اجمالی به مراحل اصلی می‌اندازیم:

۱-نگاه به شرایط داخلی بازار:

ما خودمان را در کسب‌وکار شما غوطه‌ور می‌سازیم؛ کشف می‌کنیم که چرا و چگونه کارتان را انجام می‌دهید؛ تمایز شما چیست؛ مخاطب هدف شما کیست؛ رقبای اصلی شما کجایند؛ همتایان و افراد تأثیرگذار در حوزه شما کدم‌اند؛ و چه چیزی می‌خواهید به دست آورید؟

۲-نگاه به شرایط خارجی بازار:

وضعیت آینده بازار، تحلیل مشتری و کسب‌وکار؛ کجا را می‌شود هدف گرفت، موانع و فرصت‌ها چیست و درنهایت چگونه می‌توان مشتری ایدئال را به اقدام ترغیب کرد؟

۳- شکل دادن به استراتژی:

ما رویکردها برای تحقق اهداف، تاکتیک‌ها و پیام‌ها را تعریف می‌کنیم، زمان‌بندی را پیشنهاد می‌دهیم، منابع و بودجه مورد نیاز را مشخص می‌کنیم و شاخص‌ها برای ردیابی نتایج را تعیین می‌کنیم. این طرح شامل ویدیو و سایر رسانه‌ها بسته به موقعیت است.

۴-بهبود مداوم:

تولید ویدیو یک فرایند ادامه‌دار است، بنابراین هر ماه یا هر فصل ما استراتژی تبلیغاتی را بهینه می‌کنیم؛ به‌وسیله شاخص‌ها و نتایج تحلیلی، عوامل مختلف را آزمایش می‌کنیم تا به صورت ادامه‌دار نتایج بهتری به دست آید.