خانه » تولید ویدیو » ویدیوهای آموزشی (Training videos)

ویدیوهای آموزشی

با ارائه محتوای مفید توجه مخاطب را به کمپین خود جلب کنید! مخاطب در دنیای امروز تشنه آموختن است. به او بیاموزید تا به شما اعتماد کند و وفادار بماند

ویدیوهای آموزشی ابزاری برای آگاهی دادن و آموزش مخاطب درباره نیاز یا مسئله ایست که با آن مواجه است. در این شیوه برند شما به‌عنوان متخصص در آن حوزه مطرح می‌شود.

چرا شما باید از ویدیوهای آموزشی استفاده کنید؟

هدف ویدیوهای آموزشی این است که جایگاه برند شما را به شیوه طبیعی در مسیر جستجو ارتقا دهد که نتیجه آن افزایش مخاطب است. تولید محتوای آموزشی برای مخاطب بالقوه کمک می‌کند آن‌ها با مسئله یا نیاز درگیر شوند و جایگاه برند شما به‌عنوان مرجع در صنعت موضوع فعالیت شناخته شود که در نتیجه مخاطب جدید را به وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی شما وارد می‌کند. این شیوه صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌های تبلیغاتی به همراه دارد.

نتایج تولید ویدیوهای آموزشی

+ جذب مخاطب بیشتر برای سایت و شبکه رسانه‌ای شما
+ صرفه جویی در هزینه‌های تبلیغاتی
+ قرار دادن برند شما در جایگاه مرجع در حوزه فعالیت
+ ایجاد اعتماد

ویدیوهای آموزشی کجا به کار می‌آید؟

ویدیوهای آموزشی بیش از دیگر انواع ویدیو به اشتراک گذاشته می‌شود بنابراین برای استفاده در شبکه‌های اجتماعی ایدئال است.

کاربرد ویدیوهای آموزشی
+ شبکه‌های اجتماعی (یوتیوب، تلگرام، اینستاگرام و …)
+ پیج های فرود (Landing pages)
+ وبلاگ‌ها

این شیوه در کجای قیف فروش شما به کار می‌آید؟

ویدیوهای آموزشی برای مرحله بالای قیف فروش (مرحله آگاهی) مناسب است چون هدف اصلی جلب مخاطب بیشتر و همین‌طور آشنا سازی برند است. باید توجه داشته باشید که مخاطب این ویدیو هنوز آماده خرید از شما نیست، آن‌ها فقط به دنبال کمک برای حل مسئله یا ارضای نیاز خود هستند. این وظیفه مشاوران تبلیغاتی است که آن‌ها را به‌سوی محتوای بیشتر هدایت کنند و در مسیر قیف فروش به‌گونه‌ای آن‌ها را هدایت کنند که در نهایت منجر به خرید شود.