خانه » بازاریابی ویدیو » تبلیغات ویدیو

تبلیغات ویدیو

باید برای تبلیغ ویدیو خود هزینه کنید تنها در این صورت مخاطب را به کلیک کردن، تماشا و اشتراک ویدیو وا میدارید

ساختن یک ویدیوی جذاب کافی نیست، لازم است پیام را در سطح گسترده به مخاطب مناسب خودش، برسانید.

تبلیغات ویدیو، بخشی کلیدی از هر استراتژی توزیع ویدیو است. کانال‌های انتشار درست را بشناسید و تبلیغات خود را طوری به مخاطبانتان برسانید که نتوانند در مقابل آن مقاومت کنند، در عوض میزان کلیک را افزایش دهید و به این ترتیب هزینه‌هایتان کاهش خواهد یافت.
این فرایند سه مرحله دارد. اولین مرحله، تنظیم استراتژی است؛ که در آن برای کمپینمان برنامه‌ریزی می‌کنیم و به دنبال بهترین مکان‌ها و کلمات کلیدی می‌گردیم تا روی آن‌ها تمرکز کنیم. پس از آن نوبت به اقدام می‌رسد؛ درنهایت بهینه‌سازی است. ما نتایج را تست و بازخوانی می‌کنیم تا ببینیم آیا می‌توانیم بازاریابی خود را مؤثرتر کنیم.

هر ویدیو ویژگی های خود را دارد و متناسب با شرایط باید قالب مناسب برای تبلیغ آن انتخاب شود.

در اینجا به‌طور خلاصه چهار نوع تبلیغات ویدیویی که رایج‌ هستند را معرفی می‌کنیم. البته یک کمپین خوب می‌تواند ترکیبی از این روش‌ها باشد.
قانون اساسی برای انتشار ویدیو عبارت‌اند از:

– تبلیغ در سایر ویدیوها (In stream video ads)

حتماً شما هم امثال این تبلیغات را مشاهده کرده‌اید. تبلیغی که قبل از آغاز ویدیویی که برای تماشا انتخاب کرده‌اید نمایش داده می شود-مثل یوتیوب یا آپارات و …- که معمولاً به آن پیش نمایش (pre-role) می‌گویند و می‌تواند به‌صورت میان نمایش (mid-role) یا پس نمایش (post-role) نیز پخش شود. مزیت این روش مخاطب میلیونی آن است. البته معمولاً بسیاری از این تبلیغات به مخاطب این امکان را می‌دهند که بعد از چند ثانیه آن را ببندد و این یعنی عدم درگیری مخاطب با محتوای شما. راه‌حل این مشکل این است که در همان چند ثانیه اول کلمات کلیدی به‌درستی انتخاب شود و ویدیو به‌قدری جذاب باشد که در همان چند ثانیه توجه مخاطب را به خود جلب کند.

– تبلیغ ویدین در قالب بنر (In banner video ads)

در این روش، ویدیوی شما در قسمت‌های مخصوص تبلیغات که در سایت‌های مرتبط وجود دارد نمایش داده می‌شود. این تبلیغات معمولاً در محل‌های مشخصی در اواسط صفحه (MPU) قرار می‌گیرند و یا با کلیک بر روی آن‌ها یا به‌صورت خودکار با بارگذاری صفحه شروع می‌شوند. گاهی هم هنگامی‌که مخاطب با آن درگیر شد، به‌صورت پاپ آپ در یک صفحه کوچک مجزا نمایش داده می‌شوند. این تبلیغات معمولاً در پی ایجاد یک تجربه تعاملی هستند، مثلاً می‌توانید به محتوایتان، لینک‌های وب یا شبکه‌های اجتماعی بیفزایید.

– تبلیغ ویدیو در قالب محتوا (In content video ads)

که به آن‌ها تبلیغات نیتیو (native) هم می‌گویند. این تبلیغات به شما این امکان را می‌دهد که ویدیوی خود را در برخی سرمقاله‌های مرتبط منتشر کنید. در این صورت ویدیوی شما برای کسی آزاردهنده نیست.چراکه مخاطبان شما، از قبل با موضوع درگیر شده‌اند و ویدیوی شمارا باعلاقه و نیاز تماشا می‌کنند. معمولاً، برندها از وب‌سایت‌های باکیفیت و دارای رتبه بالا حمایت مالی می‌کنند تا محتوایشان در پست‌های آن قرار گیرد. این کار را انجام دهید تا برند شما از اعتبار سایت و مؤلف، بهره‌مند شود. انتشار پیام‌هایتان در یک سایت مورد اعتماد، باعث می‌شود برند شما قابل‌اعتمادتر شود.

– تبلیغ در شبکه های اجتماعی (Social video ads)

امروزه پیام‌رسان‌ها و بازی‌ها به یک بستر بسیار خوب برای انتشار تبلیغات شده‌اند. افراد بسیار زیادی هم‌اکنون در حال استفاده از تلفن همراه هستند و به‌صورت پویا با محتوای زیادی درگیر می شوند و آن‌ را به اشتراک می‌گذارند؛ انتشار ویدیو در این بستر، یک شیوه بسیار عالی برای تبلیغات است. در این صورت شما امکان دسترسی قابل‌توجهی دارید. به لطف داده‌های رسانه‌های اجتماعی، شما می‌توانید پیامتان را به‌صورت هدفمند به گروه‌های بسیار زیادی برسانید.

برای افزایش هر چه بیشتر کلیک‌ها و کاهش هزینه‌ها آماده‌اید؟