خانه » بازاریابی ویدیو » انتشار ویدیو

انتشار ویدیو

ویدیوتان را منتشر کنید تلاش کنید ویدیو شما دیده شود. انتشار هوشمندانه محتوای شما را در برابر مخاطبانی قرار می‌دهد که طیف مشتریان بالقوه شما قرار دارند.

ویدیوی بعدی که در فضای مجازی وایرال می شود می تواند ویدیو شما باشد، اما اگر برنامه درست برای انتشار آن نداشته باشید به راحتی نادیده گرفته خواهد شد

انتخاب راه انتشار نادرست یک خسران بزرگ است. برای مثال فرض کنید فعالیت شما در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی است حال اگر محتوای تبلیغاتی شما در یک سایت اخبار ورزشی قرار گیرد، در بهترین حالت موجب تعدادی واکنش محدود خواهد شد؛ آنهم از سوی افرادی که در گروه مخاطبان هدف شما نیستند و در بدترین حالت ممکن است به مثابه یک محتوای مزاحم تلقی شوید و یک خاطره بد خلق کنید.
ایجاد وب سایت یا کانال و پیچ در شبکه های مجازی و انتشار ویدیو تبلیغاتی شما در آن یک ضرورت بدیهی و تاثیرگذار است ممکن است پیش از این این دورنما را داشته باشید و در این مسیر سرمایه گذاری کرده اید. وجود این بسترها سبب می شود یک امتداد مناسب برای توزیع ویدیو شما ایجاد شود. مخاطبی که به رسانه شما مراجعه می کند منتظر محتوای تبلیغی شماست و از آن لذت می برد بدون اینکه حواس او را پرت کرده یا مزاحم او شده باشید. اینجاست که شناخت مخاطبتان حیاتی است.
در اینجا نیز مخاطب شناسی و طبقه بندی سلایق و نیازها که در مرحله تحقیقات انجام شده به کار می آید. ما سلیقه و ذائقه مخاطب شما را کشف می کنیم تا بتوانیم پیش بینی کنیم که او در چه سایت، وبلاگ یا شبکه اجتماعی حضور دارد و به آن جذب می‌شود. به این شیوه و با یک رویکرد توزیع مناسب، می توان پیام شما را به گروه بیشتری از مخاطبان هدف و در بهترین زمان و مکان رساند.

موفقیت نهایی به استراتژی توزیع شما بستگی دارد.

عدم موفقیت در این مرحله، کاهش بازدهی سرمایه‌گذاری شما را در بر دارد. اگر شما وظایف خود را در ابتدای کار درست انجام داده باشید به اندازه کافی اطلاعات در اختیار دارید تا بدانید مخاطبانتان کدام سایت‌ها را بیشتر می‌بینند، چه صفحاتی را دنبال می‌کنند و چه شبکه اجتماعی را ترجیح می‌دهند.
ما می‌خواهیم از این هم فراتر رویم و نگاهی عمیق‌تر داشته باشیم و حتی تفاوت تیپ شخصیتی مخاطبان در نحوه تعامل و تصمیم‌گیری‌شان را در کارمان لحاظ کنیم. در این صورت برای هر تیپ شخصیتی یک رویکرد خاص در پیش خواهیم گرفت و اینکه چگونه با محتوای شما در تماس قرار می‌گیرند را مدنظر قرار می دهیم و بر این اساس تصمیم می‌گیریم که چگونه آن‌ها را از قیف بازاریابی عبور دهیم.
سه قانون اساسی برای انتشار ویدیو عبارت‌اند از:

۱- از وب‌سایت خودتان استفاده کنید

شاید در ابتدا بدیهی به نظر برسد، اما همین‌که ویدیوی شما روی سایت خودتان باشد، مزیت‌های مهمی به وجود می‌آورد. مثلا می‌توانید ترافیک را هدایت کنید و اینکه ارتباط با افراد خیلی آسان‌تر است. این امر می‌تواند در فرم های آنلاین، فرصت دریافت ایمیل مخاطب، دنبال کردن یک لینک، اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی و یا حتی کلیک بر جزئیات پاپ آپ صفحه‌نمایش باشد. حداقل این است که شما اوضاع را تحت کنترل دارید و حواس مخاطبان توسط ویدیوی فرد دیگر یا تبلیغات دیگر پرت نمی‌شود.

۲- از کانال‌های موجود خود بیشترین استفاده را بکنید

انتشار مؤثر از خانه شروع می‌شود. تجربه نشان داده است ویدیو از طریق کانال‌های که هم‌اکنون در اختیار دارید بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرد. مثل وب‌سایت یا وبلاگ شرکت شما، کانال آپارات، تلگرام، اینستاگرام و امکانات احتمالی آینده شامل این قانون می‌شود. پخش پیام در مکان‌هایی که شما ارتباطتان را آغاز کرده‌اید، به شما کمک می‌کند با کمترین هزینه پیام خود را بیشتر در معرض دیده شدن قرار دهید. بطور ویژه این چهار شیوه را مد نظر داشته باشید:
A. شبکه های اجتماعی: دنبال کنندگان شما در شبکه‌های اجتماعی به‌احتمال زیاد، اولین و بزرگترین گروهی هستند که پیامتان را دریافت می‌کنند.
B. تالارها و سایت‌هایی که می‌توانید در آن سرمقاله ارسال کنید: اگر در یک تالار و انجمن عضو هستید بهترین زمان برای ایجاد یک مقاله است هرچند باید توجه داشته باشید که این مقاله باید کاملا کاربردی و مفید باشد و همینطور فراموش نکنید لینک ویدیو را هم به آن ضمیمه کنید.
C. ایمیل: یک راه خوب برای ارتباط فردی با مخاطبان، خریداران و هرکسی که به سازمان شما تمایلی دارد. لیست ایمیل مشتریان فعلی و بالقوه سرمایه بزرگی است.
D. تبلیغات آنلاین: لاجرم برای اینکه ویدیو شما دیده شود باید برای تبلیغ آن هزینه کنید. می توانید خودتان بستر مناسب را پیدا کنید یا با مشاوره ما اینکار را با کمترین هزینه انجام دهید.

۳- افراد تأثیرگذار را هدف بگیرید تا به طیف مخاطبان وسیع‌تری دست پیدا کنید

افراد تأثیرگذار دنیای مجازی کسانی هستند که به ویژه در شبکه های اجتماعی دنبال کننده های زیادی دارند. آن‌ها می‌توانند برای شما دسترسی به مخاطبان وسیع‌تری که غالباً به برند شما مرتبط‌تر هستند، فراهم کنند. وبلاگ نویسان، مدیران تالارها، حرفه‌ای‌های تجارتتان و حتی سلبریتی ها را در نظر بگیرید. این نوع ارسال پیام که مخاطب مستقیم کمتر، اما گزینش‌شده دارد، کاشت محتوا (content seeding) نام دارد که گاهی مجانی است و گاهی نیز باید هزینه‌ای برای آن بپردازید.

آیا می‌خواهید اطمینان پیدا کنید که محتوای شما توسط بیشترین فرد ممکن، دیده خواهد شد؟